Technický rozdíl meziC11000aC10100spočívá v procesu jejich rafinace, konkrétně vobsah kyslíkuachemická čistota. C11000, také známý jakoElektrolytická houževnatost (ETP)měď, obsahuje99,90 % minimálně mědia0,02 % až 0,04 % kyslíku. naproti tomuC10100neboBezkyslíková-elektronika (OFE)měď, má vysokou-čistotu99,99 % minimálně mědia prakticky žádný kyslík (méně než5 ppm). Pro komplexní pohled na dostupné formuláře navštivte našePřehled produktů C11000. Zatímco C11000 je standardem pro všeobecné elektrické aplikace, C10100 je striktně vyhrazen pro vysokovakuovou elektroniku a specializované svařování, kde je povinný materiál bez-plynu.
Proč je obsah kyslíku v C11000 vs C10100 výhodným-přerušovačem svařování?
Kyslík dovnitřc11000 měďexistuje jako částice oxidu měďného. Pokud se pokusíte svařovat nebo pájet C11000 v redukční atmosféře (obsahující vodík), vodík difunduje do mědi a reaguje s těmito oxidy za vzniku páry. To vytváří vnitřní tlak, který vede kvodíková křehkosta katastrofální praskání.
Jak je podrobně uvedeno v naší analýze zdaMěď C11000 neobsahuje kyslík, C10100 toto riziko zcela eliminuje, protože je odléván ve vakuu nebo v prostředí inertního plynu. Pokud vaše výroba zahrnuje vysokoteplotní-procesy, můžete si vybrat mezic11000 vs c10100určuje strukturální integritu konečné sestavy.
Srovnávací chemické limity (ASTM B152 / B170)
| Živel | C11000 (ETP) | C10100 (OFE) |
| měď (včetně Ag) | 99,90 % Min | 99,99 % Min |
| kyslík (O) | 200 - 400 str./min | < 5 ppm |
| Olovo (Pb) | 0,005 % Max | 0,0005 % Max |
| síra (S) | 0,015 % Max | 0,0015 % Max |
| Celkové nečistoty | Stopa | < 100 ppm total |
Zlepšuje 99,99% čistota (C10100) skutečně elektrický výkon nad 99,90% (C11000)?
Ve standardních průmyslových aplikacích je rozdíl zanedbatelný.Měděná lišta C11000obvykle dosahuje101% vodivost IACS, zatímco C10100 dosahuje101 % až 102 % IACS. Zisk 1 % málokdy stojí za výrazné navýšení ceny za distribuci elektrické energie respMěděná lišta C11000používané ve standardních přípojnicích.
Nicméně, proaplikace s vysokým podtlakem-nebo vysokofrekvenční -elektroniky, extrémní čistota C10100 je nezbytná k tomu, aby se zabránilo „odplynění“ nebo ztrátě signálu. Podrobný rozpis stopových prvků naleznete nachemické složení slitiny C11000. Pro společnéC11000 měděný plechC11000, používaný v chladičích, zůstává preferovanou technickou volbou.
Rozdíly ve fyzikálních a mechanických vlastnostech
| Vlastnictví | C11000 (napůl-tvrdý) | C10100 (napůl-tvrdý) |
| Elektrická vodivost | 101 % IACS | 101 % - 102 % IACS |
| Tepelná vodivost | 388 W/m·K | 391 W/m·K |
| Tvrdost | 65 - 95 HP | 65 - 95 k |
| Prodloužení | ≥≥ 15% | ≥≥ 20% |
| Žíhání Temp | 200 °C - 350 °C | 300 °C - 600 °C |
Konzultujte kompatibilitu svařování
Kdy je cenový příplatek C10100 oprávněný oproti standardní mědi C11000?
Manažeři nákupu musí vážitcena mědi 11000proti technickým požadavkům. C11000 je nejrozšířenější a nákladově-nejefektivnější třída (t2 měď), protože se vyrábí standardní elektrolytickou rafinací. C10100 vyžaduje sekundární indukční tavení ve vakuu, což může zvýšit náklady20 % až 50 %.
Poplatek je oprávněný pouze v případě, že:
Část budesvařované nebo pájenépři teplotách nad 400°C.
Materiál je použit vultra{0}}vysoké vakuum (UHV)systémy.
Vyrábíte špičkový-endaudio komponentynebo specializovanou elektroniku vyžadující mimořádně-nízký šum.
Pro standardní ohýbání, děrování nebo CNC práci můžete zkontrolovatOhýbatelná měď C110průvodce, proč je C11000 standardem pro mechanickou výrobu.
Získejte{0}}stav inventáře v reálném čase
Často kladené otázky
1. Je C11000 "čistá měď"?
Ano. Jakákoli měď s čistotou ≥ 99,90 % je klasifikována jako komerčně čistá měď. C11000 i C10100 spadají do této kategorie i přes rozdíl v úrovních rafinace.
2. Proč je C11000 populárnější pro přípojnice než C10100?
Cena a dostupnost.C11000 elektrická měděná přípojniceposkytuje přesně stejnou vodivost pro rozvodné systémy jako C10100, ale při mnohem nižšícena mědi 11000.
3. Mohu C10100 nahradit C10200?
Často ano. C10200 je „bez{2}}kyslíku“ (OF).99,95% čistota, zatímco C10100 je „Oxygen-Free Electronic“ (OFE) s99,99% čistota. Oba řeší problém vodíkové křehkosti.
4. Jak ověřím, zda jsem obdržel C10100 a ne C11000?
Protože vypadají identicky, musíte provést achemický testnebo ankyslíkový test. Jednodušší "vodíkový ohybový test" lze provést zahřátím vzorku ve vodíku; C11000 neprojde zkouškou ohybem, zatímco C10100 zůstane tažný.
5. Je stroj C10100 lepší než C11000?
Ve skutečnosti má C11000 mírnou výhodu v obrobitelnosti. Vnitřní oxidy pomáhají rozbíjet třísky, zatímco vysoce-čistota C10100 je „gumovější“ a může být obtížnější dosáhnout jemného povrchuzakázkově řezaný měděný plech C11000.
6. Která třída je lepší pro cívky transformátoru?
Měděná cívka transformátoru C11000je průmyslovým standardem. C10100 nenabízí žádnou funkční výhodu v olejových -nebo suchých{3}} transformátorech, kde není vyžadováno vysokoteplotní svařování.
Specifikace produktu a sortiment
| Kategorie produktu | Běžné jakosti (slitiny) | Rozsah velikostí (rozměry) | Normy |
| Měděné tyče | C11000, C12200, C10200, C14500 | Průměr:3 mm – 400 mm Tvar:Kulaté, šestihranné, čtvercové | ASTM B187, EN 12163 |
| Měděné trubky | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Tloušťka stěny:0,2 mm – 20 mm | ASTM B280, EN 12735 |
| Měděné desky | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Tloušťka:0,1 mm – 150 mm Šířka:Až 2500 mm | ASTM B152, DIN 1751 |
| Měděné dráty | C11000, C10200, mosazný drát | Průměr:0,05 mm – 10,0 mm Formulář:Cívka nebo cívka | ASTM B3, EN 13602 |
| Měděné proužky | C11000, C12200, C26800 (Mosaz) | Tloušťka:0,05 mm – 3,0 mm Šířka:5 mm – 610 mm | ASTM B19, EN 1652 |
Poznámka k přizpůsobení:
Vlastní rozměry:Poskytujeme přesné řezání a řezání, abychom splnili vaše specifické požadavky projektu.
Dostupné tempery:Měkké (O), Polo{0}}tvrdé (H02), Plně tvrdé (H04) a Pružně tvrdé (H08).
Povrchová úprava:Světlé žíhání, leštěné nebo pokovené (cín, stříbro, nikl) na vyžádání.
Exportní obaly průmyslové-třídy
Maximální ochrana proti oxidaci, vlhkosti a poškození při přepravě.
1. Anti-ochrana proti oxidaci
VCI Paper & Moisture-Proof Film:Každá objednávka je vakuově-zapečetěna nebo zabalena do-antikorozních materiálů, aby bylo zajištěno, že měď zůstane při námořní přepravě zářivá a bez lesku-.
2. Vyztužená nosná konstrukce
Dřevěné přepravky vhodné k plavbě:Na tyče, trubky a těžké desky používáme vyztužená, fumigační-dřevěná pouzdra (ISPM-15) a ocelové pásky, abychom zabránili ohýbání nebo poškrábání povrchu.
3. Bezpečná manipulace a nakládání
Palety pro vysokozdvižný vozík-:Všechny materiály jsou zajištěny na standardizovaných exportních paletách pro snadné vykládání a maximální stabilitu v kontejnerech.
4. Vymazat identifikaci
Profesionální značení:Každý balíček obsahuje podrobné štítky s čísly tepla, specifikacemi a čistou hmotností pro efektivní správu zásob.





Pokročilá výroba a kontrola kvality
1. Základní výrobní zařízení
Up-linky pro kontinuální lití:Zajišťuje měděné tyče a dráty s vysokou-čistotou bez kyslíku- s jednotnou strukturou zrna.
Vysoce přesné{0}}válcovací stolice za studena/za tepla:Automatická kontrola tloušťky měděných plechů a pásů s tolerancemi ±0,01 mm.
Velké-protlačovací a kreslící stroje:Schopnost vyrábět bezešvé měděné trubky a tyče v různých průměrech a tvarech.
Atmosféricky řízené žíhací pece:Proces světlého žíhání pro dosažení specifických teplot (měkká, polotvrdá, tvrdá) bez povrchové oxidace.
2. V-Centru vlastních testů
Přímé-čtecí spektrometry:Okamžitá analýza chemického složení zaručující čistotu Cu a přesné legování (mosaz, bronz atd.).
Univerzální zkoušečky tahu:Ověření mechanických vlastností včetně pevnosti v tahu, tažnosti a meze kluzu.
Testování vířivými proudy a ultrazvukem:100% nedestruktivní kontrola trubek a tyčí za účelem zjištění vnitřních trhlin a trhlin.
Testery vodivosti a tvrdosti:Zajištění elektrické vodivosti (IACS) a tvrdosti podle Vickerse/Rockwella splňují mezinárodní normy (ASTM, EN, DIN).





Získejte rychlou cenovou nabídku a logistický plán




